4.9 C
Skopje
22.2.2020 - 18:17

Ознака: Параолимписки игри 2020

Претставени медалите за Параолимписките игри 2020

Токио го претстави дизајнот на медалите за Параолимписки игри (ПОИ) за 2020-та (од 25 август до 6 септември). Главниот град на Јапонија, Токио, ќе...