Ознака: параглајдери

Спасени двајца параглајдеристи кои паднаа на непристапен терен на Галичица

Двајца параглајдеристи кои паднаа денеска попладне на непристапен терен на планината Галичица се извлечени со помош на специјалци и хеликоптерите на МВР, по што...

Двајца параглејдаристи загинаа во Крушево

Двајца парагледаристи загинаа при несреќен случај кај Мечкин Камен во Крушево, соопшти полицијата. Според истиот извор, вчера во 12.30 часот дошло до судир во воздух...