Ознака: параглајдерист

Параглајдерист падна врз возило во Љубаништа

Педесет и седумгодишен параглајдерист од САД паднал врз возило во селото Љубаништа. - Од страна на полициски службеници од СВР Охрид излезено е на местото...

Почина и вториот параглајдерист

Вториот параглајдерист, кој беше префрлен на лекување во болницата во Прилеп поради тешките поврди здобиени по пад кај Мечкин камен, во Крушево, вечерва им...

Почина параглајдерист во Крушево

Еден параглајдерист починал, а друг се здобил со тешки телесни повреди откако двајцата паднале кај Мечкин Камен во Крушево, соопштуваат од МВР.  Трагичниот настан се...

Уапсен човекот што леташе со параглајдер над теренот за голф на...

Шкотската полиција денеска соопшти дека уапсила маж, кој со параглајдер, во знак на протест, летал ниско над теренот за голф каде што американскиот претседател Доналд Трамп...

Параглајдерист починал по слетувањето во Гевгелиско

М.Ќ. (47) од село Мрзенци - Гевгелиско, кој бил член на Клуб за екстремни спортови, вчера бил пронајден починат над село Сермин - Гевгелиско,...