5 C
Skopje
16.11.2018 - 0:43

Ознака: Панос Каменос

Каменос: Никогаш не е споменато дека Владата добила 50 милиони евра...

На владината седница не беше кажано дека Владата добила од Сорос 50 милиони евра. Го споменав Сорос, но за нешто што не поврзано со...

Каменос: Се срамам што во Европа се нудат два милиони евра...

Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос синоќа на Твитер објави реакција во врска со гласањето на уставните измени во македонското Собрание, на која реагираше...

Како ќе влијае политичкиот земјотрес во Грција врз спогодбата од Мала...

Неочекуваната оставка на шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас, во период кога се прават напори во македонскиот парламент да се обезбеди двотретинско мнозинство потребно...

Каменос: Ципрас го знае алтернативниот предлог за Договорот од Преспа, но...

Како коалициски партнер во владата имав обврска да презентирам алтернативен предлог, кој премиерот Алексис Ципрас го знае, но не го одобрува како национална политика,...

Каменос им понуди на САД постојани воени бази во Волос, во...

Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос на средбата во Вашингтон на својот американски колега Џејмс Матис му предложил да бидат создадени нови американски воени...

Каменос: Следен чекор во регионот – потпишување меѓудржавни безбедносни договори

Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос предлага потпишување меѓудржавни безбедносни договори за решавање на проблемите и стабилност во регионот.  По средбата со американскиот државен секретар...

Уапсени новинари по објава на текст за злоупотреби на грчки министер

Европската комисија и шефот на Европската народна партија (ЕПП) ги осудија апсењата во Грција на тројца новинари од весникот „Филефтерос“. Новинарите беа уапсени на 23...

Каменос ги отфрла тврдењата за злоупотреба на европски средства за мигранти

Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос ги негираше тврдењата на грчки весник дека неговото Министерство злоупотребило европски средства наменети за подобрување на условите за...

Ципрас и Каменос одново ќе разговараат за договорот од Преспа

Во март следната година коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос одново ќе разговараат за договорот од Преспа. Ова според грчката...

Понижување, психолошка војна или идно вообичаено секојдневие

Грците бесни: Споменувањето на македонската нација е спротивно на кој било договор Реакциите на Каменос и на Кумуцакос, по изјавите на Димитров, се сосема издржани...