Ознака: Панорама

Панорама

Подгорица - Црна Гора ќе вакцинира 70 проценти од населението против коронавирус до септември 2022 година, изјави црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ. По покана од американскиот...

Панорама

Атина – Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Дендијас, испрати наредба до грчката амбасада во Анкара да достави демарш за нелегален риболов на турски...

Панорама / Килимот на фрау Меркел

Љубљана - Продолжува високиот раст на дневните нови инфекции во Словенија. Во последните 24 часа се потврдени 1.393 новозаразени лица, што е бројка од...

Панорама / Прилив и одлив на академици

Љубљана - Вработените во државната администрација во Словенија ќе треба да се вакцинираат или да достават потврда дека го прележале коронавирусот, во спротивно нема...

Панорама / Фиктивна вакцинација

Софија - Преодниот премиер на Бугарија, Стефан Јанев, за вчера свика состанок на Советот за безбедност на земјата. Тема ќе бидат состојбата и капацитетот...

Панорама / Копале криптовалути во музеј

Софија - Некои од рестораните во Бугарија ги бојкотираа новите ограничувања што ги воведоа властите против ширење на коронавирусот. По воведувањето на рестриктивните мерки,...

Панорама / Задолжителна вакцинација!

Тирана - Конститутивната седница на новиот албански законодавен дом ќе се одржи на 10 септември. Врз основа на уставните надлежности, седницата со уредба ја...

Панорама / Рекордер по кривични пријави

Сараево – Пожарот што почна да се шири вчера рано утрото во станбениот комплекс во сараевската населба Буќа Поток остави околу 20 лица без...

Панорама / Сите бевме таму

Сараево - Семир Халиловиќ, поранешен член на Собранието на кантонот Сараево и син на генералот на армијата на БиХ, Сефер Халиловиќ, ја предупредува јавноста...

Панорама / Кој нѐ плаши со коронавирусот?

Атина - Грција не може да стане влез во Европската Унија за Авганистанците што бегаат од ескалирачките конфликти дома, изјави министерот за миграција Нотис...