Ознака: Панорама

Панорама / Откази за невакцинираните

Софија - Бугарската влада прави сѐ за да ја контролира кризата со ковид-19 и да обезбеди работа на сите здравствени установи без затворање на...

Панорама / Директивата на Гренел!

Белград - Од почетокот на пандемијата, досега во Србија 10.018 луѓе ја изгубија битката со коронавирусот. Српските здравствени власти информираат дека во изминатите 24...

Панорама / САД не избираат балкански лидери

Загреб - Во Хрватска, според информациите на медиумите, вчера се регистрирани повеќе од 4.400 нови случаи со коронавирус. Завчера во оваа земја имаше 3.360...

Панорама / Пар-непар екологија

Атина - Во Грција пристигнаа 269 авганистански државјани, мнозинството од нив се судии, додека пак со втор авион треба да пристигнат уште 98 лица....

Панорама / „Напредокот“ на ЕУ

Атина - Силен земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала го потресе Медитеранот. Потресот се случи југоисточно од грчките острови Крит и...

Панорама / Загриженост на ЕУ за Балканот

Белград - Епидемиологот Предраг Кон изјави дека во Србија бројот на смртни случаи од последици од ковид-19 е многу поголем од регистрираниот, што, како...

Панорама / „ЕУ не е добар медијатор“

Љубљана - Докторка од Помурје во Словенија издавала потврди за коронавирус за 50 евра. Обвинетата докторка изјави дека ги издавала сертификатите врз основа на...

Панорама / Блеф на блеф

Софија - Пописот во Бугарија заврши, а до 9 октомври се попишани 82 отсто од населението во земјата, што е пет милиони и 657.000...

Панорама / Работа од утро до вечер

Подгорица - Негативниот природен прираст во Црна Гора во првите седум месеци годинава пораснал за 6,5 пати во споредба со крајот на претходната година,...

Панорама / Неолиберална корона

Белград - Министерот за финансии на Србија, Синиша Мали, претстави сет од четири економски закони и најави исплата на 20 евра во декември за...