Ознака: Панорама

Бисер балкански – Театарот како отров!

- Невкусно ми е да се жалам во момент кога на сите им е тешко. Има доволно нарциси од политичарите до естрадата, а од...

Панорама – Викенд на епидемиолошка бомба

Балканските земји претстојниот викенд ќе се соочат со најголемиот промет на патници, но во исто време тоа претставува и најризичниот период за ширење на...

Панорама / Нема ни благодарам

Брисел - Дипломатски извори од Брисел потврдија дека амбасадорите на земјите-членки одлучиле новата ажурирана листа да не вклучува нови земји, ниту земји од Западен...

Панорама / Свети крави

Сараево - Министерот за заштита на правата на борците на Федерацијата на БиХ, Салко Букваревиќ, вчера почина на Клиниката за болести на белите дробови...

Панорама / Со џипови за повисок авторитет

Атина - Голем број луѓе учествувале на протестите што се одржаа во Солун и во Атина, а црковните камбани низ Грција чукале во знак...

Панорама / Испратете книги, не тенкови

Загреб - Државниот хидрометеоролошки институт на Хрватска соопшти дека наврнале 90 литри дожд на квадратен метар во Загреб за 24 часа, што е многу...

Панорама / Не пие дожд

Софија - Во Бугарија продолжуваат антивладините протести. Седумнаесетти ден по ред демонстрантите што бараат оставка од Владата и државниот обвинител се собраа во Софија...

Панорама / Идеален претседател

Софија - Раководителката на кабинетот на премиерот Бојко Борисов, Деница Желева, има позитивен тест на ковид-19. Премиерот на Бугарија е ставен во карантин. Деница...

Панорама / Шефица поважна од министер

Софија - Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, вчера смени четири министри, во рамките на реконструкцијата на Владата, чија цел е да ги спречи протестите...

Панорама / Венчавките преполовени

Тирана - Во Албанија продолжуваат несогласувањата за изборната реформа меѓу владејачкото мнозинство и вонпарламентарната опозиција, откако социјалистите по постигнатиот договор на петти јуни побара...