Ознака: Панорама

Панорама / Нова влада, ама и нови избори

Приштина - Премиерот на Косово, Авдулах Хоти, тврди дека нема да има Заедница на српски општини (ЗСО) со извршни овластувања, дека прашањето повеќе не...

Панорама / Нада Секулиќ: Гадафи ме викаше ќерката на Либија

Љубљана - Словенечката влада не се откажува од предлогот да ангажира војска на границата со Хрватска, а доколку помине владиниот предлог за измена на...

Панорама / Д-р Бранимир Несторовиќ: Короната им здодеа и на господ...

Атина - Грчкиот министер за одбрана, Никос Панагиотопулос, соопшти дека задолжителниот воен рок наскоро ќе биде продолжен од 9 на 12 месеци. Како што...

Панорама

Загреб - Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ, добил плик со бел прав, во кој имало и порака со закана за смрт,...

Панорама

Белград - Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека на состанокот со специјалниот пратеник на ЕУ, Мирослав Лајчак, ја изразил целосната посветеност на Белград за...

Панорама

Белград - Рускиот претседател Владимир Путин ја откажал најавената посета на Србија, јавуваат српскиот портал Нова и весникот „Данас“. Како што наведуваат изворите на...

Панорама / Ана Брнабиќ: Одливот на мозоци може да биде позитивна...

Атина - Судиите во Апелацискиот суд во Атина ги соопштија затворските казни за осудените водачи и членови на криминалната организација Златна зора. Водачот Никос...

Панорама / Рама: Мета го одликува Мета

Подгорица - Мандатарот за црногорски премиер, Здравко Кривокапиќ, најави дека новата влада ќе се формира до 10 или 11 ноември. Според Кривокапиќ, нема многу...

Панорама / Ана Брнабиќ ќе живее во вилата на Јованка Броз

Белград - Лекот „ремдесивир“, кој се покажа ефикасен во борбата против коронавирусот, од неделава ќе биде достапен за граѓаните на Србија, пренесува „Блиц“. Тој...

Панорама / Ваша и наша илузија

Атина - Во атинскиот суд продолжува рочиштето за казните за осудените во процесот против Златна зора, откако во средата беа прогласени за виновни за...