19.8 C
Skopje
28.9.2021 - 10:00

Ознака: „Панини“

Побарајте го албумот на „Панини“ кој ви следува заедно со „Нова...

Почитувани читатели, тимот на „Нова Македонија“ увиде дека на голем број продажни места денешното издание на весникот се продава без албумот за самолепливи сликички...

ЕП 2020 – нова возбудлива страница од приказната на „Панини“

Кога првпат почнале да продаваат сликички во 1960 година, браќата Бенито и Џузепе Панини никогаш не ни сонувале дека нивната компанија еден ден ќе...

Се чека во редици за албумот за ЕП 2020 на „Панини“

Пуштањето во продажба на официјалниот албум со самолепливи сликички на „Панини“ за претстојното Европско првенство во фудбал, предизвика голем интерес меѓу скопјани, како што...

Го имам, го имам, го немам…

Страста за собирање сликички, пополнување на својот албум, правење попис на бројчиња што недостигаат, сортирање на дупликатите, бегање од часови, состанување со други колекционери,...