12.8 C
Skopje
24.10.2021 - 12:35

Ознака: панел дискусија

Маричиќ: Сè помалку се изрекуваат заводски воспитни мерки за децата во...

Министерот за правда Бојан Маричиќ се обрати на панел-дискусија на која се одбележа отпочнувањето на проектот финансиран од ЕУ и кофинансиран од УНИЦЕФ со...

Заедничка акција за правосуден систем по мерка на секое дете

На панел-дискусијата Правда по мерка на секое дете, министрите за правда, за внатрешни работи и за труд и социјална политика, заедно со Делегацијата на...

Филипче: Сите жени со рак на дојката имаат терапија, набавивме нови...

Претседателот на Комисијата за здравство, Венко Филипче, вечерва учествуваше на панел-дискусија на тема „Рак на дојката – третман и психотерапија“, во организација на Форумот...

Ципрас повторно во Скопје

Поранешниот грчки премиер и актуелен лидер на СИРИЗА, Алаксис Ципрас, на 1 октомври доаѓа во Скопје на конференцијата за Западен Балкан што ја организира...

Тевдовски: Фокусот ќе го ставиме на намалување на невработеноста и сивата...

Реформи во насока на намалување на невработеноста кај младите, подобро поврзување на домашните компании во меѓународните синџири на вредности и намалување на сивата економија,...

Поделеното родителско отсуство e важно за родовата рамноправност и раниот детски...

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска учествуваше на Панел дискусијата „Споделено родителско отсуство–Зошто е важно, најдобри практики и искуства“ организирана од...

Панел дискусија за лидерство во чест на 15-годишнината од смртта на...

- Од денешна перспектива како големо визионерство и лидерство изгледа она што во 2001 година изгледаше како непопуларно. Трајковски беше синоним за лидерство, мир,...

Користењето канабис за рекреативни цели да биде право на избор, а...

Користењето канабис за рекреативни цели треба да биде право на избор, сметаат дел од учесниците на панел дискусијата за декриминализација на канабисот, што се...

„Поефикасно комуницирање со граѓаните преку дигиталните медиуми“

На граѓанските организации им се потребни знаења, вештини и ресурси за да можат стратешки да го планираат комуницирањето не само кон јавноста, туку и...