12.1 C
Skopje
13.11.2019 - 9:21

Ознака: Паневропски пикник

Орбан и Меркел ја одбележаа 30-годишнината од падот на Железната завеса

Лидерите на Унгарија и на Германија, Виктор Орбан и Ангела Меркел присуствуваа на церемонија на одбележување на 30-годишнината од така наречениот Паневропски пикник, настан...