Ознака: пандемија

Регистрирани 63 нови случаи на коронавирус, 13 лица починаа

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 63 нови случаи на коронавирус, 13 лица починаа, а 176 оздравеа, соопшти Министерството за здравство. Направени се...

Морнарските песни на Тикток станаа гласот на ковид-генерацијата

Карантинот и ковид-пандемијата го доведоа наставникот Џон Арчер од Охакуне, Нов Зеланд, до т.н. „морски песни“, оригинално познати како „Sea shanties“ и до Тикток....

Бајден го претстави пакетот помош, за секој Американец чек од 1.400...

Идниот претседател на САД, Џо Бајден, го претстави предлогот на стимулативниот пакет, наведувајќи дека се потребни смели инвестиции за да се започне економијата и...

Чесите протестираа против „ковид-тиранијата“

Повеќе од 2.000 Чеси, наместо дозволените максимум 100 луѓе, се собраа денес на стариот градски плоштад во центарот на Прага да протестираат против „ковид-тиранијата...

Осуммина починати и 345 нови случаи на коронавирус

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.455 тестирања, а регистрирани се 345 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-129, Куманово-21,...

Вкупно 11 смртни случаи и 100 новозаразени од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-3,...

Лондон прогласи вонредна состојба поради зголемениот број на заболени од ковид-19

Градоначалникот на Лондон прогласи вонредна состојба во градот кој се бори со сè поголем број случаи на коронавирус. Областа на Лондон беше најпогодена од епидемијата...

Заев: И во време на пандемија обезбедивме ликвидност и опстанок на...

Премиерот Зоран Заев и министерот за финансии Фатмир Бесими, денеска на заедничка прес-конференција се осврнаа на постигнатите резултати на економски план и на реализацијата...

Заев би се вакцинирал меѓу првите за да даде пример

Премиерот Зоран Заев посочи дека има најава за постигнување на договор со Кина за набавка на 200 илјади вакцини, како и оти тој би...

Регистрирани 106 нови случаи и 20 починати од коронавирус

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 761 тестирања, а регистрирани се 106 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-72, Куманово-4,...

Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (https://animeflix.nl/m/0ew6) Episode Preview 02 at ANIMEFLIX animeflix haikyuu

Watch Yashahime: Princess Half-Demon (Dub) Episode 1 (https://crunchyrollfree.com/m/Q8Bw/ep-1) at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll 30 days