Ознака: панама

Масакрот на седдумина млади луѓе ја вознемири Панама

Седуммина млади луѓе биле убиени на езеро во Панама. Нивните тела биле пронајдени на езеро на 80 километри оддалечено од главниот град, соопштија надлежните...

САД ги обвинија синовите на поранешниот претседател на Панама за поткуп...

Американските обвинители во понеделникот ги обвинија двата сина на поранешниот претседател на Панама, Рикардо Мартинели, за поткуп и за перење пари поврзани со бразилската...

Заштитни мерки во Панама: Еден ден ќе излегуваат жените, а наредниот...

Панама најави строги карантински мерки со кои, во обид да се забави ширењето на коронавирусот, ќе се одвојат граѓаните според пол, објави „Ројтерс“. Почнувајќи од...

Четири лица починаа на крузер на Панама, 138 имаат симптоми на...

Крузерот „Зандам“, на кој се сместени над 1.800 луѓе во близина на Панама, е во трка со времето да ги префрли здравите патници на...

Во секташки ритуал убиени 7, а измачувани 14 луѓе

Седум луѓе се убиени, а 14 биле изложени на мачење во еден верски ритуал одржан во џунгла во Панама. За време на ритуалот десет...

Лорентино Кортизо е новиот претседател на Панама

Социјалдемократот Лорентино Кортизо на претседателските избори во Панама го победи десничарскиот противник Ромуло Ру со само два отсто предност, соопшти денеска судот. По неколку часа...

Папата ја заврши посетата на Панама со миса пред 700 илјади...

Поглаварот на Католичката црква, папата Франциск денеска одржа миса пред околу 700.000 лица во Панама Сити, со што официјално заврши неговата неколкудневна посета на...

Шахистите ја прегазија Панама, шахистките поразени од Боливија

Македонската машка шаховска репрезентација (2.514 просечен рејтинг, рангирана 43-та), по вторпат забележа максимална победа од 4-0, на 43-та Шаховска олимпијада (ШО), која се одржува...

СП 2018: Англија ја декласираше Панама за осминафинале

Англија убедливо ја совлада Панама со 6:1 во натпревар од групата Г на Светското првенство во Русија. Англиската репрезентација одигра одличен натпревар и благодарение на...

СП 2018: Белгија рутински ја совлада Панама

Белгија убедливо ја совлада Панама со 3:0 во првиот натпревар од групата Г на Светското првенство во Русија. Белгиската репрезентација доминираше на теренот во текот...