Ознака: палење

Ангелов: Пожарите се шират со голема брзина, имаме сознанија дека некои...

Пожарите се шират со голема брзина, а имаме сознанија дека некои намерно се запалени, изјави директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов. -...

Рано и доцно палење

Пандемијата не се лекува со пиар-презентации или со скоцкани соопштенија. За справување со неа се потребни знаење, умешност, навремено лобирање, преземање навремени и конкретни...

Ерменците од Нагорно-Карабах ги палат и ги напуштаат своите домови

Ерменците што живеат во градот Карвачар во Нагорно-Карабах почнаа да ги палат своите куќи по објавувањето дека некои територии во таа област му се...

Ирански службеник до студентите: Палете ги знамињата на САД дома за...

Иран го откажа својот традиционален марш на Денот на студентот – кој ја одбележува годишнината од иранското заземање на Амбасадата на САД во Техеран...

Кичевец се обидел да го запали сопствениот стан

На 26 мај околу 20 часот во полициската станица во Кичево приведен е Б.С. (37). Тој по претходна расправија со членовите на семејството со истурање...

Поради теории на заговор за коронавирусот, Британците запалија 5Г кули

Една од теориите на заговор кои избувнаа среде пандемијата на коронавирусот е таа дека телекомуникациската мрежа 5Г предизвикува или ја влошува состојбата од овој...

Изречени 34 казни за палење стрништа

Државниот инспекторат за земјоделство (ДИЗ) информира дека за време на викендот ги зачести контролите на терен, особено во оние региони каде што има потенцијална...

Бугарија бара одговорност за палењето на знамето на протестот во Мелбурн

Бугарските власти ќе бараат одговорност за запаленото бугарско знаме за време на вчерашниот протест на македонската дијаспора пред македонскиот конзулат во Мелбурн, Австралија. Петар Николаев,...

Болсонаро воведе забрана за палење шуми во Бразил

Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро, воведе забрана за палење шуми заради добивање земјоделско земјиште и истата ќе трае два месеца. Ова би требало да придонесе...

Интензивно се палат контејнери во Скопје

Во текот на изминатите три дена од страна на непознати сторители опожарени биле контејнери на „Комунална хигиена“-Скопје, соопшти Јавното претпријатие. Само во четвртокот биле опожарени...