Ознака: Палермо

Палермо по лудата железница до Серија Д

Фудбалскиот клуб Палермо на македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски во следната сезона веројатно ќе игра во четвртиот ранг на италијанскот фудбал, односно...

Ублажената казна го зачува фудбалското достоинство на Палермо

Италијанскиот фудбалски клуб Палермо на македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски, по поднесената жалба, ја избегна целосната казна и ќе остане во Серија...

Случај Палермо: Фудбалско достоинство или почитување на правилата?

Играчите на Палермо го возвратија ударот на фудбалските власти, тврдејќи дека тие им го одземале достоинството, по исфрлањето на клубот во третиот ранг на...

Трајковски и Несторовски најзаслужни за победата на Палермо

Македонските репрезентативци во редовите на Палермо, Александар Трајковски и Илија Несторовски беа стрелци во победата над Падова остварена попладнево на гостински терен со 3:1. Домаќините...

Модерни инсталации ги окупираа катедралите на Палермо

Во Палермо на Сицилија во тек е изложбата „Манифеста 12“, која ќе трае до 4 ноември. Патувачкиот биенален фестивал на уметноста „Манифеста“, своето 12-то...

Несторовски стрелец за Палермо

Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски постигна уште еден погодок за Палермо оваа сезона во италијанската Серија Б. Тој синоќа на гостувањето во Карпи погоди...

Подгорица како од времето на Палермо

Во досегашните пресметки меѓу криминалните кланови во Црна Гора загинале најмалку 20 луѓе, од кои четири жртви биле случајни Советот за национална безбедност на Црна...