27.8 C
Skopje
27.9.2021 - 18:58

Ознака: пакистански авион

Се урна пакистански воен авион, загинаа двајца пилоти

Двајца пилоти загинаа кога пакистанскиот воен авион се урна во близина на воздушната база, соопшти портпаролот на пакистанските Воздушни сили. Авионот „ФТ-7“ се урна за...