8.8 C
Skopje
28.11.2021 - 0:46

Ознака: пазари со диви животни

Лилјаците не се потполно исфрлени од менито

Откако пазарите за диви животни во кинески Вухан беа затворени, пазарот во Томохон во Индонезија, стана најголемиот центар за набавка на диви животни за...