0 C
Skopje
13.11.2018 - 4:11

Ознака: пад

Гостиварка паднала од балкон додека поправала ролетна

Гостиварка завршила на скопските клиники со тешки повреди на главата откако паднала од балкон. Според СВР Тетово, педесетгодишната У.Ј, вчера околу 16 часот и 30...

Се струполи коњ на фреквентен пат поради преоптовареност

Драма се случуваше доцна синоќа на асфалтот пред месноста Маренски уши. Поради преголем товар се лизна и падна коњ на патот Неготино – Кавадарци. Ветеринарниот...

Жител на Костурино починал при пад од трактор

Шеесет и четиригодишниот К.М. од село Костурино, Струмичко, вчера околу 18.30 часот се превртел од трактор и починал на самото место. Како што соопшти...

Вкупната пазарна вредност на капиталот на најголемите грчки банки падна на...

Вкупната пазарна вредност на капиталот на четирите најголеми „системски“ грчки банки, по вчерашната силна продажба на нивните акции на Атинската берза, падна на само...

Скопјанец тешко повреден откако изгубил контрола и паднал од скутер

Дваесет и четиригодишен возач на мопед „пјаџо тајфун“ се здобил со тешки телесни повреди откако синоќа изгубил контрола на булеварот „Авној“ во Скопје и...

НБРМ: Падот на турската лира нема да се одрази врз македонската...

Од случувањата во Турција не се очекуваат директни негативни ефекти врз македонската економија, но е мала можноста и за евентуални позначајни негативни преносни ефекти,...

Мал пад на индустриското производство во ЕУ во јуни

Европскиот институт за статистика (Евростат), објави дека индустриското производство во Европската унија и евро зоната забележа пад од 0,4 отсто односно од 0,7 проценти...

Украинец повреден при пад со параглајдер на Галичица

Параглајдерист од Украина вчера паднал на непристапен терен на планината Галичица. Алармирана била единицата за спасување на планина и непристапни терени, која успешно го извлекла...

Почина една од трите преживеани патнички на кубанскиот авион

Почина една од трите преживеани патнички на авионската несреќа, што се случи минатата недела на Куба, со што бројот на жртвите се искачи на...

Најмалку 110 загинати при падот на кубанскиот авион

Најмалку 110 лица загинаа денеска при уривање на авион од типот „Боинг 737-200“, набрзо по полетувањето од хаванскиот аеродром „Хозе Марти“. Како што јави ДПА,...