Ознака: падна

Бројот на загинати во авионски несреќи лани падна за повеќе од...

Бројот на смртните случаи во авионски несреќи низ светот падна за повеќе од половина минатата година, според холандската консултантска авиокомпанија „Ту70“. Како што наведуваат од...

Петнаесетгодишно девојче падна во бездна на Селечка планина

Петнаесетгодишно девојче од Прилеп вчера паднало во бездна и се здобило со повреди на местото „Чуле“ на Селечка планина. Полициски службеници веднаш излегле на местото...