Ознака: Павле Богоевски

Поранешниот пратеник Богоевски во самоизолација, допатувал од Германија

Поранешниот пратеник Павле Богоевски на својот профил на „Фејсбук“ објави дека е во самоизолација, откако претходно патувал во Германија, држава со среден ризик од...

Богоевски ја достави оставката до собраниските служби

Пратеникот Павле Богоевски денеска ја достави оставката до собраниските служби. Богоевски ја најави оставката на крајот на минатиот месец на седницата на Комисијата за...

Богоевски: Вредностите се над функцијата, сега и секогаш!

Откако денеска Павле Богоевски објави дека си поднесува оставка од пратеничката функција, попладнево на својот фејсбук профил порача дека му било чест изминативе две...

Богоевски најави оставка по гласањето за Груевски

Павле Богоевски најави дека ќе поднесе оставка од функцијата пратеник во Собранието, по скандалот со аудиоснимката објавена на руската мрежа „Вконтакте“, а на која...

Отворена постапка за неовластено снимање на разговорот на Павле Богоевски

Скопската полиција до основното јавно обвинителство Скопје достави известување кон кое е приложен Записник за примена кривична пријава со кој пратеникот Павле Богоевски пријавил...

Џафери: Нема правен основ за нарко-тест на пратениците

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, попладнево соопшти дека во Уставот и Деловникот на парламентот нема правен основ според кој би можела да се реализира...

Манчевски, Ременски и Богоевски ќе сведочат за „27 април“

Судскиот процес за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година продолжува денеска со сослушување на сведоци предложени од обвинителството.   Како сведоци повикани...