23.7 C
Skopje
17.7.2019 - 13:21

Ознака: ојо

Брендирана гардероба, накит, часовници и уметнички слики меѓу доказите за Боки...

Тимот на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден...

Се бара притвор за крадецот што скокна во Вардар за да...

Скопското обвинителство поведе постапка против лицето кое беше уапсено пред три дена од страна на полициска службеничка, која пливаше по него во Вардар за...

Панчевски: Со фингиран предмет против мене, власта амнестира 48 предмети поврзани...

Поранешниот претседател на Основниот кривичен суд, Владимир Панчевски, на својот фејсбук-профил реагираше отако денеска во јавноста беше објавена информација дека Основното јавно обвинителство поднело...

Обвинетите за несреќата кај Ласкарци остануваат во домашен притвор

Кривичниот суд го одби како неоснован вчерашниот предлог на обвинителството за определување мерка притвор на шесте лица обвинети за сообраќајната несреќа на 13 февуари...

Возачот на камионот возел со преголема брзина, доби осумдневен притвор

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против возачот на камионот кој вчера на обиколницата „Мајка Тереза“, кај клучка Приштина, во правец од Тетово кон...

Еден загинат и тројца повредени во сообраќајна несреќа на скопската обиколница

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа на скопската обиколница, во која попладнево едно лице...

Истрага за пронајдено оружје и муниција во Марино

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Недозволено изработување, држење, посредување и...

Пронајден мртов маж во Карпош

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид во Карпош, на местото каде што беше пронајдено безживотно тело на 38-годишен маж. - Во...

Kривична пријава против „Ел Чека“ за oбјавените бомби

Основното јавно обвинителство достави кривична пријава до кичевското обвинителство против лицето „Ел Чека“ кој на социјалните мрежи од минатата недела секојдневно објавува нелегално прислушувани...

ОЈО отвори истрага за убиство на лице кое се водеше како...

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело –...