7.9 C
Skopje
15.11.2019 - 2:15

Ознака: очекуваме

Пендаровски: Не очекуваме опструкции од новата грчка влада

Претседателот Стево Пендаровски, по смената на власта во Грција, не очекува пресврт од грчка страна во однос на Преспанскиот договор, но очекува, како што...