Ознака: охриѓанец

Кривична за охриѓанец што пред својата пицерија поставил маси и столови

Против 23-годишно лице од Охрид поднесена е кривична пријава за узурпација на недвижности. Тој во својство на управител и сопственик на компанија од Охрид, без...

ОЈО предложи притвор за охриѓанец кој поседувал и продавал марихуана

Основното јавно обвинителство Охрид поведе постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека извршило кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

Охриѓанец настрада во сообраќајка со мотоцикл

Триесет и шестгодишен охриѓанец загина откако со мопед најпрво удрил во пешак, а потоа во автомобил, соопшти полицијата. Според истиот извор, вчера во Охрид, на...

Охриѓанец пронајден мртов на работно место

Пред објкетот на „Македонски Телеком“ во Охрид синоќа бил пронајден мртов 45- годишен охриѓанец, кој бил вработен во Агенцијата за обезбедување, која била задолжена...

Охриѓанец загина кај Косел, со мотоцикл удрил во автобус

Љупчо Ј. (32) од Охрид загина во сообраќајна несреќа што вчера попладнето се случи на магистралниот патен правец Охрид - Ресен, кај селото Косел. Тој...

Кривична пријава за охриѓанец за кражба во фабрика

Секторот за внатрешни работи Охрид до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Д.О.(33) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Кривична за охриѓанец, се обидел да силува малолетна девојка

Кривична пријава е покрената против охриѓанец поради обид за силување на малолетна девојка.  СВР-Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Н.Т. (33) поради...