Ознака: охрид

Во Охрид се капеа за Водици

Во црквата „Св. Никола Геракомија“ во Охрид со помал број верници, поради протоколите за заштита од коронавирусот, беше продолжена охридската традиција. Наместо во езерото,...

Во Охрид затворен угостителски објект, затекнати Русинки и Украинки кои работеле...

Сопственик на угостителски објект во Охрид заработи кривични пријави бидејќи синоќа работел по 18 часот и покрај тоа што претходно му била ставена пломба од...

Охрид пред црвен картон и исклучување

Извештајот на сто страници, во кој прецизно се наведени сите пропусти, нарушувања и аномалии, како и тоа каде и за што потфрлиле надлежните институции...

Заев: Нацрт-извештајот на УНЕСКО е силен аларм за состојбата во Охридскиот...

Нацрт – извештајот на УНЕСКО е силен аларм за состојбата во Охридскиот регион, потребно е највисоко ниво на ангажираност за отстранување на сите ризици...

Пронајдени 13.000 петарди во продавница за чевли во Охрид

При полициски претрес во продавница за обувки во Охрид денеска биле пронајдени 13.203 парчиња петарди, информираат од МВР. Сопственик на продавницата е 46-годишник со иницијали...

Во Охрид нападната вработена во хотел

Вработена во хотел во Охрид вчера вечер била нападната на нејзиното работно место. Како што информира МВР, таа го пријавила случајот во СВР Охрид. -...

Директор на училиште организирал скапи екскурзии во Охрид

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против И. А. (54) од с. Требиште, Гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено...

Фатен крадец на цркви во Охрид

Поради постоење основи на сомнение за сторени повеќе кражби и тешки кражби во цркви на подрачјето на Охрид и Дебарца, на 27.11.2020 година, во...

Волонтерите на Црвениот крст седум месеци им помагаат на ранливите граѓани

ОХРИД Мобилните тимови на Црвен крст - Охрид и на Општина Охрид непрекинато седум месеци се вклучени во напорите за ублажување на последиците од пандемијата...

Тинејџер од Скопје со нож нападнал охриѓанец во кампот Љубаништа

Охридската полиција поднесе кривична пријава против 18-годишниот Н.В. од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело загрозување со опасно орудие при тепачка или караница. Како...

Kuroko's Basketball 2 Episode 25 at ANIMEFLIX animeflix wolf children

The Misfit of Demon King Academy (Dub) (https://animeheaven.pro/m/y2Xo) Episode 13 at website https://animeheaven.pro attack on titan anime heaven