21.4 C
Skopje
16.7.2019 - 16:45

Ознака: Охрид Фест

Отворен конкурсот за „Охрид-фест“

Меѓународниот фестивал „Охрид-фест - охридски трубадури“ распиша конкурс за нови композиции, кој е отворен до 1 мај. Заинтересираните автори треба да испратат основни податоци...

Групата „Балканика“ победи на јубилејниот „Охрид-фест – Охридски трубадури“

Во ревијалниот дел на последната фестивалска вечер настапија групите „Балканика“, „Колонија“ и Ален Исламовиќ Во Охрид на 6, 7 и 8 септември, на платото пред...

За да успееш, треба да ја сакаш публиката и да си...

Навистина сум среќен и задоволен што доаѓам на ваков брендиран фестивал. Овој пат пред македонската публика ќе се претставам во поинакво светло, со поп-песната...

Поголема шанса за младите пејачи на Поп вечерта на „Охридски трубадури“

На јубилејниот 25. меѓународен фестивал „Охрид фест-Охридски трубадури“, што ќе се одржи на 6,7 и 8 септември ќе настапат над 80 изведувачи. Покрај МРТ,...

Нада Обриќ со своја шоу-програма на 25-от „Охрид-фест“

Познатата балканска пејачка на народна музика Нада Обриќ (70) ќе учествува на јубилејниот, 25-ти „Охрид-фест“, што ќе се одржи на почетокот на идниот месец....

Јубилејно 25. издание на „Охридски трубадури“

На 25. меѓународен музички фестивал „Охрид Фест – Охридски трубадури“, кој ќе се одржи од 6 до 8 септември годинава е најавено учество на...