17.5 C
Skopje
16.7.2019 - 22:57

Ознака: Охридски пливачки маратон

Италијанецот Гетини е победник на Охридскиот пливачки маратон

Франческо Гетини од Италија е победник на 32. Охридски пливачки маратон. На целта натпреварувачите ги пречка претседателот Ѓорге Иванов, кој му честиташе на победникот. Дваесет и пет...

Маратонците на половина трка

 Учесниците на 32. Охридски пливачки маратон ја поминаа скоро половина од патеката „Климе Савин“ во должина од 25 километри. Засега пливаат во група, никој од...

Почна 32. Охридски пливачки маратон

Триесетте пријавени пливачи ја стартуваа трката на 32. Охридски пливачки маратон, што денеска се одржува во водите на Охридското Езеро од Свети Наум до...

Охридски пливачки маратон по 32. пат

Триесет пливачи во машка и женска конкуренција денеска ќе учествуваат на 32. Охридски пливачки маратон. Стартот на 25 километарската траса  во водите на Охридското...