Ознака: Охајо

Андоновски дебитираше со победа како селектор на САД

САД ја совладаа Шведска со 3-2, а Андоновски изјави дека првата победа на кормилото на САД за него била „восхитувачка“ Фудбалерките на САД, актуелните светски...

Американската јавност шокирана од најновите масовни престрелки

ТРИЕСЕТ ЛИЦА УБИЕНИ ВО СЕРИЈА ИНЦИДЕНТИ ВО САД И додека најновите масовни престрелки повторно ја разгорија долгогодишната дебата за контролата на оружје во САД, високи...

Трет напад во САД изведен веднаш по нападите во Тексас и...

Едно лице е убиено, а четири се повредени во пукање што се случило во 3 и 43 часот наутро по локално време во западниот...

Второ пукање во САД за еден ден, овојпат во Охајо

Повеќе лица се убиени во ново пукање во САД, во Охајо, само неколку часа по смртоносниот напад во Тексас, каде беа убиени 20, а...