8.8 C
Skopje
17.10.2021 - 8:13

Ознака: официјално

Автопатот Миладиновци – Штип официјално пуштен во употреба

Иако веќе неколку недели возачите го користат автопатот Миладиновци – Штип, денеска Владата организира свечена церемонија за негово официјално пуштање во употреба. - Треба да...

Имамоглу официјално стана градоначалник на Истанбул

Опозицискиот турски политичар, Екрем Имамоглу, денеска официјално стапи на должноста градоначалник на Истанбул, откако во неделата победи на повторените избори во најголемиот турски град. Имамоглу...

Официјално е доставен предлогот за новите министри до Собранието

Од кабинетот на претседателот на Собранието соопштија дека премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, го достави предлогот за избор на нови министри во Владата...

Тереза ​​Меј денеска официјално ќе поднесе оставка

Британската премиерка Тереза ​​Меј денеска официјално ќе поднесе оставка како лидер на Конзервативната партија, но ќе остане на функцијата премиер до изборот на нејзин...