14.8 C
Skopje
20.10.2021 - 20:18

Ознака: Офицерски дом

Привршува реконструкцијата на Офицерскиот дом во Битола

Градоначалничка на Битола, Наташа Петровска, заедно со заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи,...

Со донација на Ротари клубот реставрирана чешмата кај Офицерскиот дом

Едно од култните места за битолчанни, чешмата кај Офицерскиот дом, повторно е достапна за жителите на Битола и случајните минувачи. Претставници од Ротари клубот од...

Формирана јавна установа што ќе управува со Офицерскиот дом и со...

БИТОЛА Со оглед на тоа што при крај се реконструкциите на Офицерскиот дом и на киното „Манаки“, деновиве во Битола е формирана јавна општинска установа...

Офицерскиот дом наскоро ќе ги прими првите уметници

Денеска градоначалничката на Битола, Наташа Петровска оствари средба со брачната двојка Милица Шперовиќ Рибарски и Кирил Рибарски, основачи и директори на фестивалот на класична...

Почна партерното уредување околу Офицерскиот дом во Битола

По целосната реконструкција на зградата на Офицерскиот дом во Битола, почна и партерното уредување околу овој објект. Деновиве екипите на ЈКП „Водовод“ работат во делот...

Ќе се санира чешмата кај Офицерскиот дом

Наскоро целосно ќе се санира и реновира чешмата кај Офицерскиот дом во Битола. Реновирањето ќе се изврши со средства на „Ротари клуб“ Битола. Денеска...

Премиерот Заев го посети Офицерскиот дом во Битола

Премиерот на Владата, Зоран Заев, денеска за време на посетата на Битола придружуван од министерката за култура Ирена Стефоска го посети Офицерскиот дом, кој...

Жбогар го посети Офицерскиот дом во Битола

Шефот на Делегацијата на Европската Унија, Самуел Жбогар, заедно со градоначалничката на Општина Битола, м-р Наташа Петровска и министерот за локална самоуправа Горан Милески,...

Царовска и Каевски во обиколка на Битола

Денеска во Битола престојуваа вицепремиерката, Мила Царовска и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Деан Каевски. Тие, придружувани од градоначалничката на Битола, Наташа...

Се враќа стариот сјај на Офицерскиот дом

Битола Офицерскиот дом, еден од архитектонските симболи на Битола, за кој битолчани со право велат дека е еден од најрепрезентативните објекти во градот под Пелистер,...