12.2 C
Skopje
20.9.2019 - 10:34

Ознака: Офанзива

Нова дипломатска офанзива на Трамп?

Трамп во понеделникот разговарал со највисоките соработници за евентуално олеснување на санкциите против Иран, за да може да се организира средба со иранскиот претседател...

Во Сирија почнува офанзива врз последното упориште на Исламска држава

Сириските демократски сили (СДФ), кои се поддржани од САД, денеска ќе почнат напад на последната енклава под контрола на Исламска држава во Сирија, изјави...

Израелска офанзива врз Газа по палестинските ракетирања?

Израелски воени авиони извршија над сто напади врз цели на Хамас во Газа, како одговор на ракетирањето од палестинските милитанти, кои истрелаа околу 400...

Офанзива на грчкиот јазик на југот од нашата држава

Од неодамна стивнаа жестоките дебати за Законот за употреба на јазиците во врска со двојазичноста и воведувањето на албанскиот јазик како службен на целата...