8.9 C
Skopje
22.9.2019 - 10:43

Ознака: отштета

Голема отштета за Американец кој се соочи со насилство и нечесност...

Поротата во суд во Кливленд одреди 50 милиони долари отштета за човек кој тврди дека полицајци го тепале додека бил врзан со лисици и...

Помина 24 години во затвор поради лажни докази, па доби милионска...

Законодавното тело на градската власт во Милвоки, САД, одобри исплаќање на отштета од 7,5 милиони долари на човек кој 24 години помина во затвор,...

Затајувањето на причината за смртта на Нил Армстронг чини шест милиони...

Болницата во Охајо, каде што беше опериран познатиот астронаут Нил Армстронг, постигна спогодба со неговото семејство за исплата на шест милиони долари отштета поради...

Падната гранка врз автомобил повлекува отштета

Добивањето отштета е според Законот за зеленило, но тој предвидува сложена процедура за граѓаните кога станува збор за добивање на потврдата за обесштетување. Еден...

Русија ќе му плати отштета од 3 милиони долари на „Гринпис“

„Гринпис“ од Русија ќе добие 3 милиони долари, како дел од спогодба меѓу Холандија и Москва, објави еколошката организација. Ваквата спогодба би требало да стави...

Отштета од 2,55 милијарди долари за двојка која од хемиски производ...

Американската хемиско-фармацевтска компанија и произведувач на хербициди „Монсанто“ ќе исплати отштета од 2,55 милијарди долари, откако е докажано дека брачен бар заболел од рак...

Над 800 илјади евра отштета ќе исплати осигурувањето за сообраќајката кај...

Осигурителната компанија „Еуросиг“ ќе треба да исплати отштета од над 800 илјади евра за сообраќајката кај Ласкарци. Претседателот на Советот на експерти на Агенцијата за...

Француските бискупи се согласија да исплатат отштета на жртвите на злоставување

Француските бискупи се согласија да исплатат финансиска отштета на жртвите на злоставувањето. – Принципиелно се договоривме околу тој финансиски аранжман, изјави Винсент Нејмон, шеф на...

Ќе се исплаќа отштета на лицата неоправдано осудени за „Сопот“

Владата на вчерашната седница даде согласност и го задолжи Државното правобранителство на Република Македонија да склучи судско порамнување пред Основниот суд Скопје 2 Скопје  за...

Баша треба да му плати 400 евра на социјалистички пратеник за...

Суд во Тирана донесе пресуда дека лидерот на најголемата албанска опозициска сила, Демократската патија, Љуљзим Баша, треба да му плати 50.000 леки (406 евра)...