21.8 C
Skopje
27.9.2021 - 21:16

Ознака: отчет

Отчет за домаќинлакот

Локалните власти се разработија токму сега, на два и пол месеци пред изборите, а цело време додека беше пандемијата на ковид-19 како да беа...

Театрите со отчет до министерот за култура

Министерот за култура Хусни Исмаили, во рамките на своите редовни активности за посета на националните установи од областа на културата, денеска ги посети Македонскиот...

Димитров денеска ќе дава отчет пред собраниската Комисија за надворешна политика

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска ќе дава отчет пред собраниската Комисија за надворешна политика, во врска со недобивањето на датум за преговори...

Заев: Сė уште нема договор за името

Сė уште нема договор за името, изјави премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција пред споменикот на паднатите борци во дворот на Владата, по повод...