11 C
Skopje
22.10.2020 - 14:07

Ознака: откри

НАСА откри планета погодна за живот близу Земјата

Ловецот на планети на НАСА, сателитот ТЕСС, ја откри првата планета што може да се насели, која е голема колку Земјата. Ѕвездата ТОИ 700 површински...

Род Стјуарт откри тајна стара 26 години

Пејачот Род Стјуарт (74) во интервју за магазинот „Реалвеј модлер“ (Railway Modeller) го сподели со јавноста своето хоби. Тој претстави огромен, неверојатно детален модел...

НАСА откри нови видови органски материи на месечината Енцелад

Нови видови органски соединенија се откриени на природниот сателит на Сатурн, Енцелад, при голема мисија за потрага по вонземски живот, објави НАСА. Научниците го...