18 C
Skopje
26.9.2018 - 15:07

Ознака: откритие

Уникатно палеонтолошко откритие во близина на неготинско Долни Дисан

Фосилни остатоци од изумрен вид на слон се откриени во близина на неготинско Долни Дисан, што се оценува како уникатно палеонтолошко откритие, информираат од...

Археолозите во Египет пронашле биста на Марко Аурелио

Археолозите пронашле биста на римскиот цар Марко Аурелио во градот Асуан, на југот на Египет, соопштија денеска египетските власти. Египетското Министерство за антиквитети соопшти дека...