Ознака: откажани

Почна штрајкот на вработените во „Луфтханза“, откажани 1.300 летови

Дводневниот штрајк на екипажот на авиокомпанијата „Луфтханза“ почна утринава, а се очекува да бидат откажани околу 1.300 летови со кои би требало да патуваат...

Откажани повеќе од сто летови на лондонскиот аеродром

Лондонскиот аеродром „Хитроу“ откажа повеќе од сто летови пред дводневниот штрајк планиран за следната недела, пренесоа британските медиуми. Најголемиот британски синдикат „Јунит“ соопшти дека поголемиот...

Поради реакциите за изведената химна, Тамара ги откажува концертите во Охрид...

Откако завчера на приемот во Aмериканската амбасада поп-пеачката Tамара Tодевска направи грешка при изведувањето на државната химна, два дена таа е топ вест во...