Ознака: откажани

Поради омикрон – откажани илјадници авионски летови во САД и Европа

Божикните планови на луѓето од целиот свет се драматично нарушени со откажувањето на повеќе илјади летови за празничниот викенд, додека бројот на заразени со...

Поплавен Драмски театар, протекол покривот, претставите се откажуваат

Од Драмски театар во Скопје соопштуваат дека вечерашната претстава „Мојот маж“ се откажува. - Поради протекувањето на кровот над сцената и проток на вода во...

Откажани фестивалите „Скопје саундс гуд“ и „Скопје колинг“

Поради прогласената тридневна жалост прогласена во нашаат земја, по синоќешната трагедија во Ковид центарот во Тетово сите јавни настани се откажани. Од „Авалон“ продукција им...

Снежна бура ја зафати Европа – се откажуваат авионските летови

Во Холандија за денеска се најавени силни врнежи снег и ветер, поради што е во сила црвен метеоролошки аларм за целата земја, прв од...

Филипче ќе побара да се забранат приватните патувања на здравствените работници

Министерот за здравство, Венко Филипче, ќе побара здравствените работници во следните 14 дена да ги откажат и приватните патувања. Овој предлог ќе го достави...

Откажани летовите од Скопје и Охрид до северна Италија

Компанијата „Визер“ објави дека рутите за Милано, Тревизо и Бергамо ќе бидат суспендирани, поради затворањето на северниот дел на Италија, а со цел спречување...

Откажани карневалите во Струмица и во Прилеп

Јубилејниот, 30-ти по ред „Струмички карневал“, чие главно дефиле требаше да се одржи денеска во центарот на Струмица, е откажан. Не се одржа ниту...

МНТ и Театар Комедија ги откажаа претставите

Македонскиот народен театар и Театар Комедија ги откажаа претставите до 6 март, по препораката на Владата да се откажат сите јавни собири до 6 март...

Поради коронавирусот откажани спортски мечеви во Италија

Некои спортски натпревари, како домашниот натпревар на Интер против Сампдорија, кој е меѓу четирите натпревари во фудбалската Серија А закажани за вчера, се одложени...

Поради густата магла откажани сите летови во Сараево

Речиси сите летови до и од главниот град на Босна и Херцеговина од меѓународниот аеродром во Сараево се откажани поради маглата и смогот што...