-1.2 C
Skopje
23.1.2022 - 18:34

Ознака: отворено море

Северна Кореја лансираше неидентификувана ракета кон отворено море

Северна Кореја утрово лансираше неидентификувана ракета кон отвореното море долж нејзиниот источен брег, соопшти јужнокорејската војска, среде апелите од Пјонгјанг до САД и Јужна...

Траектот со 250 патници по 41 час на отворено море пристигна...

Траектот со 250 патници и 92 члена на екипажот кој 41 час беше заглавен на отворено море поради дефект на моторите попладнево, со помош...

Индонезијка преживеала месец и половина на отворено море

Индонезиска тинејџерка минала 49 дена на отворено море во пловечка колипка, ловејќи риба и пиејќи морска вода што ја цедела со својата облека, пред...