11.6 C
Skopje
21.10.2020 - 21:29

Ознака: Отворени

Помалку трансфери, повеќе размени, отворени договори…?

Ако минатото лето меѓу големите лиги проциркулираа 3,5 милијарди евра, мислам дека годинава таа бројка ќе се движи до 800 милиони евра, вели претседателот...

Италија ги отвори кината, театрите и аеродромите

Во Италија од денеска почнува нова фаза од попуштање на мерките воведени поради коронавирусот: по три и пол месеци блокада, денес ќе започнат со...

Отворени библиотеките, галериите и музеите во Словенија

Словенија повторно ги отвори библиотеките, галериите и музеите, поради поповолната епидемиолошка состојба поврзана со инфекцијата со коронавирус, а од следната недела е дозволено да...

Ердоган: Турските граници остануваат отворени за мигрантите

Турција ќе ги задржи отворени границите за мигрантите кои патуваат кон Европа сè додека Европската Унија не ги исполни очекувањата на Анкара во врска...

Поради студеното време отворени прифатните пунктови за бездомници

И оваа зима во функција ставени се четирите прифатни пунктови за бездомни лица низ државата, поради најавата за намалување на температурите. Се работи за...

Отворени писма за затворената (не)демократичност

Во последниот период на политичката сцена зачести практиката на пишување отворени писма во кои домашните политичари или некогашни функционери изнесуваат свои видувања, главно критики,...

Отворените шахти опасни за пешаците и за возачите

Украдените капаци од шахти и решетки од сливници на скопските улици се долгогодишен проблем за надлежните, но отворените дупки претставуваат голема опасност за граѓаните,...