Ознака: отворени граници

Курц: Отворањето на границите за бегалците пред пет години беше грешка

Австрискиот канцелар Себастијан Курц во интервју за германската новинска агенција ( ја нарече грешка одлуката на Ангела Меркел да ги отвори границите за бегалците...

Грција им дозволи влез на српските туристи

Грчката влада доцна синоќа донесе одлука да им дозволи влез на српските туристи кои вчера цел ден беа заглавени на граничниот премин Кулата –...