13.8 C
Skopje
22.9.2021 - 5:14

Ознака: отворање

„Болка и слава“ на Алмодовар вечерва го отвора „Браќа Манаки“

На отворањето со своето присуство ќе нѐ почести и големиот филмски драматург, сценарист, режисер, продуцент, Ирецот Џим Шеридан, кој ќе ни ја испрати честитката...

Во Ново Лисиче отворена градинка за 200 деца

Во општината Аеродром е отворена нова градинка, а установата за претшколска возраст во населбата Ново Лисиче може да згрижи 200 деца, за кои од...

Отворен „Малиот битолски Монмартр“

  Синоќа во Старата битолска чаршија со спектакуларен огномет, свечено беше отворено 38-мото издание на “Малиот битолски Монмартр”. Ни големото невреме и поројниот дожд не...

„Скопје цвета“ – отворен шестиот цветен фестивал

Љубителите на цвеќето денеска и утре ќе имаат можност да купат цвеќиња и цветни аранжмани, да добијат корисни совети, да се забавуваат и да...

Отворање на изложбата „Формите на градот“

Вечерва, со почеток во 20 часот, во галеријата „Акантус“ ќе се отвори самостојна изложба на слики, графики и цртежи на Марко Вујисиќ, насловена „Формите...

Се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

Лизгалиштето во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ се отвора утре. Посетителите ќе може да уживаат во рекреативно, уметничко лизгање и хокеј. Игралиштето располага со најдобри услови...

Повеќе од 50 филма на „Скопје филм фестивал“

Повеќе од 50 филма, работилници, гостувања на нови европски филмски имиња, како и филмска ретроспектива на Алфред Хичкок, ќе понуди 21. „Скопје филм фестивал“....