27.8 C
Skopje
27.9.2021 - 20:33

Ознака: отворање

Неделава се отвораат трговските центри, автошколите, обложувачниците…

Оваа недела во функција се враќаат затворените трговски центри, центрите за едукација, обука, семинари на возрасни, центрите за организација на седници на органи за...

Грција ги отвора границите на 1 јули

Министерството за наутика и островска политика објави план за работата на бродовите во Грција, откако ги укина мерките против коронавирусот и најави дека земјата...

Месецов нема отворање на границата со Грција

Во текот на неделава закажани се два состаноци, во рамките на Светската здравствена организација и на Европскиот самит, а во врска со отворањето на...

Од следната недела можно е отворање на летните тераси на кафулињата...

Ставот на министерот за здравство, Венко Филипче, и на Комисијата за заразни болести е кафулињата и рестораните да работат само надвор, односно да бидат...

Филипче: Се подготвува план за отворање на градинките

Комисијата за заразни болести утрово разговарала за отворање на градинките чие повторно отворање мора да го следи олабавувањето на мерките. Министерот за здравство, Венко...

Отворени парковите и шеталиштата во Србија, наскоро ќе се отворат и...

Во Србија отворени се парковите и шеталиштата, а дозволени се и тренинзи на отворен простор. Српскиот министер за образование, Младен Сарчевиќ, изјави за „Блиц“ дека...

Адеми: Лажна вест е дека училиштата ќе се отворат на 18...

Лажна вест е дека ќе се продолжи школската година поради пандемијата со коронавирус, објави министерот за образование Арбер Адеми. Откако на социјалните мрежи почна да...

Минута молк за жртвите од Ханау на отворањето на Берлинале

Со минута молчење за деветте жртви во малиот германски град Ханау завчера вечерта започна 70-то издание на Филмскиот фестивал во Берлин, затоа што, како...

Отворање на новата книжарница „Литература.мк“

Вечерва, во 19 часот, свечено ќе биде отворена новата книжарница „Литература.мк“ во ТЦ „Буњаковец“. Продажниот простор е лоциран на приземјето, од страната на булеварот...

Измени за дефилето на отворањето на Игрите

ИОК реши да направи измени во редоследот на селекциите при парадата на отворањето на олимписките игри. Репрезентациите на идните домаќини ќе маршираат веднаш пред...