Ознака: отворање

ЕУ ќе ги отвори границите за 15 земји, но не и...

Европската Унија објави список на 15 земји чии жители се сметаат за безбедни и ќе им биде дозволен влез во Унијата од 1 јули,...

Владата одлучи – од утре се отвораат граничните премини

Владата донесе одлука од утре, 17 јуни, да се отворат сите гранични премини во Македонија со примена на заштитните мерки. При влез во земјава...

Данска, Финска и Норвешка нема да ги отворат границите за Шведска

Данска, Финска и Норвешка ги задржаа повеќето од забраните за патување во Шведска. Норвешка од 15 јуни ќе дозволи патувања до и од Финска, Исланд...

Австрија ги отвора границите, но не и за земјите од Балканот

Австрија ги отвора своите граници за вкупно 31 земја, меѓу кои не се Шведска, Велика Британија, Шпанија и Португалија, но ни земјите од Западен...

Отворен „Малиот битолски Монмартр“

Претпладнево во Битола свечено беше отворено 39 издание на „Малиот битолски Монмартр“. Свеченото отворање на детската ликовна колонија помина без познатиот детски џагор на децата...

Рестарт на обложувачниците со нешто помал одзив на играчите

По домесечна пауза повторно започнаа со работа и обложувачниците во земјава, што со задоволство беше примено од страна на пасионираните играчи кои ги има...

Филипче во Грција ќе го договара отворањето на границите и аеродромите

Здравствените власти почнуваат со регионални состаноци заедно со претставници од владите во регионот по најавите на дел од соседните земји за отворање на границите....

Илон Маск и покрај забраната се закани дека ќе ја отвори...

Американскиот произведувач на електрични автомобили „Тесла“ повторно ќе ја отвори фабриката во Калифорнија, објави првиот човек Илон Маск, најавувајќи при тоа судир со локалните...

Неделава се отвораат трговските центри, автошколите, обложувачниците…

Оваа недела во функција се враќаат затворените трговски центри, центрите за едукација, обука, семинари на возрасни, центрите за организација на седници на органи за...

Грција ги отвора границите на 1 јули

Министерството за наутика и островска политика објави план за работата на бродовите во Грција, откако ги укина мерките против коронавирусот и најави дека земјата...