Ознака: осум луѓе

Маж во Шведска со нож нападнал осум луѓе

Помлад маж со остар предмет нападнал осум лица во шведскиот град Ветланда. Две жртви се тешко повредени. Според локалните медиуми, напаѓачот бил пренесен во болница...

Во Шведска стапи во сила ограничувањето на јавни собири на најмногу...

Во Шведска стапува во сила ограничувањето на јавните собири на најмногу осум лица како мерка во обид да се запре наглиот пораст на инфекциите...