Ознака: осуди

Саудиска Арабија осуди пет лица на смрт за убиството на Кашоги

Саудиска Арабија осуди на смртна казна пет лица поврзани со убиството на новинарот Џамал Кашоги. Уште други три лица се осудени на затворска казна...

Кацарска повторно го осуди Поповски на девет години затвор

Судијката Добрила Кацарска попладнево повторно го осуди на казна затвор од 9 години поранешниот помошник-министер во МВР, Ѓоко Поповски, откако лани во декември скопска...