10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 14:13

Ознака: острови

Држави со најмногу острови

Кога станува збор за статистичките податоци за државите со најмногу острови во светот, бројките се разликуваат од извор до извор. На пример, порталот „Ворлд...

Кина распоредува ракети на острови во Јужното Кинеско Море

Кина распореди крастосувачки ракети на три островски области во Јужно Кинеското море, јави Си-Ен-Би-Си. Медиумот се повикува на неименувани извори добро запознати со американските разузнавачки...

Бегалците во Грција ќе се движат слободно на 6 острови

Наместо досегашната пракса, да бидат затворени во центрите за идентификација и регистрација, т.н. hot spots, бегалците што од сега, па натаму ќе пристигнуваат на...