Ознака: остави

Саша Николовски-Ѓумар остави голема трага

Саша Николовски-Ѓумар (1966-2017), еден од најзначајните македонски диригенти, кој замина на денешен ден пред три години, остави голема трага во македонската музика. Во негова...

Европската комисија остави лузна во ЕУ

Европскиот парламент конечно ја потврди новата Европска комисија, на чело со Урсула фон дер Лејен, која в недела, на 1 декември, ќе го почне...