Ознака: осомничени

Притвор за првоосомничениот за реконструкцијата на фасадата на Владата, за второосомничениот...

Судијата на претходна постапка при Основниот кривичен суд – Скопје делумно го прифати предлогот на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и...

Приведено едно лице за предизвикување на пожар во ресенско

Полицијата уапси едно лице за предизвикување пожар во селото Лева Река, Ресен. Според информациите од полицијата, уапсен е К.С. од с.Лева Река поради постоење основи...

Албански државјанин приведен за подметнување на пожар, има осомничен и за...

Попладнево од страна на полициски службеници од полициското одделение Галате уапсен е 32-годишен албански државјанин со иницијали Л.А., кој илегално престојувал во државата, поради...

Притвор за двајца осомничени кои неовластено држеле оружје

Основното јавно обвинителство Струга поведе истражна постапка против 55-годишен жител на с. Трапчин Дол, кичевско и 42-годишен жител на с. Франгово, струшко, бидејќи постои...

Уапсени осомничени за убиството на новинарот Павел Шеремет

Украинската полиција уапси неколку лица кои се осомничени за убиството на новинарот Павел Шеремет во 2016 година, но сè уште не е утврдено кои...

Пет лица осомничени за пожарот во Велес, побаран притвор за двајца

Велешкото обвинителство отвори истрага против пет лица за пожарот што се случи завчера кај езерото Младост. Осомничени се одговорно лице во едно правно лице и...

Петмина осомничени за разбојништво врз мигранти

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против пет лица за кои постои основано сомнение дека како...

Амнестија побараа осомничени, обвинети и осудени

Во текот на вчерашниот ден (до 16 часот), вкупниот број поднесени барања за амнестија беше 57, иако за настаните од 27 април се обвинети...

Приведени двајца скопјани осомничени за опожарување ресторан

Две лица од Скопје се приведени поради тешки дела против општата сигурност, соопшти МВР. Единица за насилен криминал при СВР Скопје со кривична пријава до...