29.8 C
Skopje
16.9.2021 - 16:59

Ознака: осминафиналист

Италија прв осминафиналист, ќе игра во Лондон или во Амстердам

По две кола, репрезентацијата, која Италијанците почнаа да ја нарекуваат „победничка машина“ бидејќи е во серија од 29 меча без пораз, е првата што...