20.8 C
Skopje
6.6.2020 - 18:00

Ознака: осминафинале

Реванши од осминафиналето

По денешните реванши (од 15 часот) во осминафиналето на фудбалскиот Куп на Македонија седум тима ќе му се приклучат на Кораб во четврт-финалето, кој...

Јапонија во осминафинале и покрај поразот од Полска

Полска со минимални 1:0 ја совлада Јапонија во натпревар од групата Х на Светското првенство во Русија. За Полска ова е прва победа на Мундијалот...