Ознака: осминафинале

Кадетите во трка за осминафинале

Пред македонските кадетски ракометни репрезентативци се двата клучни натпревари од кои ќе зависи нивната позиционираност на табелата во групата Ц, како и нивниот пласман...

Македонија го совлада Бахреин и обезбеди осминафинале

Ракометната репрезентација на Македонија до 19 години вечерва ја забележа втората победа на Светското првенство и го обезбеди пласманот во осминафиналето откако ја доби...

Емери против Анчелоти во четврт-финалето на ЛЕ

По ждребката за Лигата на шампионите, традиционално во „Куќата на европскиот фудбал“ во Нион се одржа и извлекувањето на паровите за четврт-финалето во второто...

Вардар против Спортинг или Динамо во осминафиналето?

Вардар по победата во средата над Левен на гости, со 30-27 во 11. коло на ЛШ се зацврсти на 2-то место во групата А,...

Ѓоргиев: Борбата за осминафинале на ЕП е реалност

Групата е по мера и ми се допаѓа. Освен Русија, од никого не треба да се плашиме. Ќе пробаме да ја изненадиме и Словенија,...

Осминафинале за уживање со многу неизвесни дуели

Атлетико - Јувентус е дербито на оваа фаза на Лигата на шампионите, а од поинтересните се и дуелот на актуелниот првак Реал со Ајакс,...

Извлечени паровите за осминафиналето во Лигата на шампионите

Денес во Нион беа извлечени паровите за осминафиналните дуеали во најпрестижното европско натпреварување Лигата на шампионите. Нокаут-фазата ќе донесе интересни натпревари, во кои минатогодишниот...

Ливерпул и Интер сами си го кројат осминафиналето

Со натпреварите од шестото коло, вечерва и утревечер, завршува групната фаза во Лигата на шампионите (ЛШ) во фудбал. Веќе се познати 12 тима што...

Гигантите вечерва во потрага по бодовите за осминафинале

Со победи, можеби и со ремија Ајакс, Баерн, Бенфика, Манчестер сити, Реал, Јувентус и Манчестер јунајтед, вечерва може да обезбедат пласман во осминафиналето сезонава...

Ливерпул првпат во ЛШ нареди три порази на гости

По четири кола во групите А, Б, Ц и Д, само Барселона обезбеди пласман во осминафиналето, на еден бод до тој успех се Борусија...