Ознака: осминафинале

Сите од првиот барабан во осминафиналето, од четвртиот само Велс

ФУДБАЛ - ПО ГРУПНАТА ФАЗА НА ЕП 2020 На минатото ЕП од четвртиот барабан осминафиналисти беа четири репрезентации, од кои најдалеку стигна Велс, до полуфиналето....

Со Украина за исчекор кон осминафиналето

Денешниот меч од 15 часот во Букурешт, во второто коло на ЕП 2020, ќе биде петти помеѓу Македонија и Украина. На Македонија ѝ е...

Најрана елиминација на Барселона по 14 години

Ливерпул вторпат го совлада Лајпциг со 2-0 и се пласира меѓу најдобрите осум тима, а Барселона по ремито со ПСЖ, 1-1, првпат по сезоната...

Јунајтед убедлив, Базел го изненади Ајнтрахт

Манчестер јунајтед стигна до рутинска 5-0 победа на гостувањето кај ЛАСК Линц во првиот меч од осминафиналето на Лига Европа, правејќи голем чекор кон...

Висла и Динамо се доближија до осминафиналето на ЛШ

Ракометарите на Спортинг не го искористија домашниот терен и загубија од Динамо (25-26) во првиот бараж-дуел за пласман во осминафиналната фаза од Лигата на...

Останаа уште две слободни места во осминафиналето

Со победите во саботата во следната фаза на ЛШ се пласираа Вардар и Фленсбург, а од претходно и Барселона, Сегед, ПСЖ, Алборг, Кил, Веспрем, Монпелје...

Саеверас со 15 одбрани го однесе Алборг на прагот од осминафиналето

Со поразот дома од Фленсбург (25-26), во продолжението од натпреварувањето во ракометната Лига на шампионите (ЛШ), хрватскиот шампион Загреб остана на последната позиција на...

Заврши регрупирањето пред осминафиналето на ЛШ

Само Челси и Манчестер сити немаат нови играчи во однос на групната фаза, во игра се враќаат повредените Кјелини, Асенсио и Лорис, пет тима...

Еурофарм и Нексе го отвораат осминафиналето во Регионалната лига

Со денешниот дуел (15 ч. - пренос на МТВ), помеѓу хрватскиот вицепрвак Нексе и македонскиот вицепрвак Еурофарм Пелистер, ќе започне осминафиналната фаза во ракометната...

Елмас без пораз со Наполи се пласира во осминафиналето

Елмас во групната фаза сезонава влегуваше во игра на двата меча против Ливерпул и на еден со Салцбург, на гости, а беше стартер на...